Strona główna

Przygody z turystyką

Turystyka – zjawisko przestrzennej ruchliwości ludzi, które związane jest z dobrowolną zmianą miejsca pobytu, środowiska i rytmu życia. Obejmuje całokształt stosunków i zjawisk związanych z ruchem turystycznym.

 

Podstawowym kryterium podziału turystyki jest główny motyw podróży osoby wyjeżdżającej. Przy tym kryterium wyróżnia się następujące rodzaje turystyki:

Dietetyka

Dietetyka, nauka o racjonalnym żywieniu człowieka, łącząca wiedzę takich nauk jak: biologia, biochemia, fizjologia i patofizjologia, medycyna kliniczna, higiena, profilaktyka zdrowia, technologia żywności i techniki przyrządzania pożywienia. Dietetyka bada rolę składników pokarmowych w przemianach materii i energii na poziomie komórek, narządów, układów i całego organizmu. Dzięki, wynikom tych badań możliwe jest wskazywanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego odżywiania, weryfikacja dotychczasowych poglądów oraz określenie konkretnych zaleceń i diet najlepiej służących utrzymaniu zdrowia.

O mnie

Mam na imię Marcin. Interesuje się sportem oraz kulturystyka. Oto jedno z miejsc które chciałbym odwiedzić:

 

Trójbój

Trójbój siłowy jest dyscypliną sportową kompleksowo sprawdzającą siłę mięśni całego ciała. W jej skład wchodzą trzy boje, wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc tyłem na ławeczce oraz martwy ciąg. Aktualnie największe wyniki osiągane na świecie to 490 kg w przysiadzie (Karl Yang Christiansen z Norwegii), 400 kg w wyciskaniu leżąc (Fredrik Smulter z Finlandii), 408 kg w martwym ciągu (Tibor Mesaros z Węgier) i 1230 kg w całym trójboju (Karl Yang Christiansen z Norwegii).

Witaj!

To jest startowy artykuł na tej stronie. Jeżeli jesteś właścicielem tej strony, to zaloguj się do panelu administratora Joomla i zmodyfikuj ten artykuł lub dodaj własny.

Korzystając z systemu automatycznej instalacji skryptów w serwisie prv.pl otrzymujesz kompletnie skonfigurowany skrypt Joomla. Nie musisz się martwić o ustawienia, typu konfiguracja baz danych, wybór prefiksu itp – nasz system zrobi to za Ciebie.

Domyślne ustawienia skryptu Joomla zainstalowanego w ramach systemu Prv.pl służą przede wszystkim temu, aby uniknąć “zaśmiecenia” Twojej strony przez spamerskie automaty, oraz temu, aby strona dobrze indeksowała się i pozycjonowała w wyszukiwarkach (m.in. Google). Do dyspozycji otrzymujesz także pakiet gotowych szablonów graficznych, dzięki którym za pomocą zaledwie kilku kliknięć wybierzesz docelowy wygląd swojej strony.

Podsumowując: otrzymujesz gotowe i skonfigurowane narzędzie, a z Twojej strony niezbędny jest tylko wybór szaty graficznej i zamieszczanie treści. Oczywiście, jeżeli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem możesz zmieniać ustawienia skryptu Joomla i nieco bardziej dostosowywać go do swoich potrzeb, ale nie jest to konieczne.

Miłego korzystania życzy
ekipa Prv.pl/Grupy Pino